Kiralama Süresi
Günlük kiralamalarda en az kiralama süresi 24 saattir.

Sürücü Belgesi ve Kiralama Yaşı
Aracları kullanacak kişilerin ekonomik  araçlar için 22 yaşını doldurmuş ve en az 2 yıllık ehliyete sahip olmaları,  orta ve Prestige sınıf araçlar için 26 yaşını doldurmuş ve 4 yıllık ehliyete sahip olmaları gerekmektedir. Kiracı, aracı kullanacak kişilerin ehliyetlerini ve olabilecek sürücü değişikliklerini Ayancık Kantarcıoğlu Ltd. Şti’a ibraz etmekle yükümlüdür.

KREDİ KARTI KULLANIMI

Kiralama yapan müşterilerimizden kiralama esnasında kendi adlarına düzenlenmiş bir kredi kartına sahip olmaları istenmektedir.

Ödeme
Günlük kiralamalarda ödemeler kira başlangıcında nakden veya kredi kartı ile yapılır. Kesin hesap araç dönüşünde cıkarılır . Tüm fiyatlara KDV. ilave edilir.

Sigorta Bilgileri ve Yükümlülükler 
Araçlarımızda hasar meydana gelmesi durumunda kiralayan kişi, hasar -500 €  karşılığı TL. kadar ve altında kalan hasarlardan kiralayan ve kefil karşılar .Bakım süresince kira bedelini ödemekle sorumludur.  Kullanım hatalarından  kaynaklanan sigorta harici hasarlarda sorumluluk kiracıya aittir.

Araçlarda bulunan kızaklı teypler kasko sigortası haricidir ve çalınması halinde kiracı bedelini öder.


Sigortanın geçerli olabilmesi için; 
Trafik kaza raporu ve alkol raporunun kaza mahallinde hemen alınması ve Ayancık Kantarcıoğlu Ltd. Şti'ne 24 saat içinde haber verilmesi gereklidir. 
Kaza, çift taraflı ise; karşı tarafın ruhsat fotokopisi,sigorta poliçesi fotokopisi, ehliyet fotokopisinin kaza mahallinde iken kiracı tarafından temin edilmesi gerekir. 
Aracın alkollü, uyuşturucu etkisi altında ya da yasal hız sınırları dışında kullanılması halinde aracı kullanan tüm hasarlardan sorumlu tutulur.


Rapor tutturulmayan durumlarda kiracı sigortadan yararlanamaz. 

Kiracı dışında aracın ikinci bir şahıs tarafından kullanılabilmesi için geçerli kimlik ve ehliyetin sözleşmeye kaydedilmesi gerekir. Aksi halde sigorta geçersiz sayılır ve aracı kiralayan tüm hasardan sorumlu tutulur.

Bu maddelere uyulmaması durumunda sigortalar geçersiz sayılacaktır.
Araç içerisindeki kiracıya ait özel eşyalar sigorta kapsamı dışındadır.Kaza halinde 2.ve 3.şahısların uğrayacağı maddi ve manevi zararların Karayolları Trafik Sigortasında belirtilen rakamı aşan kısmından kiracı sorumludur , Ayancık Kantarcıoğlu Ltd. Şti' den herhangi bir bedel talep edilemez.

Trafik Cezaları 
Sözleşme süresince her türlü trafik cezasından ve hukuki faizlerinden kiracı sorumludur.

Tek Yönlü Kiralama
Kira başlangıcında belirtildiği takdirde 15 güne kadar olan kiralamalardan Türkiyenin her bölgesi için 90 Euro+ KDV tahsil edilir.15 günün üzerindeki kiralamalar için drop ücreti alınmaz.

Geç Dönüş
Kiralamalar 24 saat üzerinden hesaplanır.Gecikmelerde ek her saati için günlük kira bedelinin 1/3'ü alınır.3 saati aşan durumlarda tam gün ücreti tahsil edilir.